Kontakt do nas

Marcin: 784-023-023

ak99@vp.pl

Właściwości oliwy z oliwek

 

Zdrowie:

Oliwa z oliwek Extra Virgin - z pierwszego tłoczenia jest bogata w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które w przeciwieństwie do kwasów nasyconych zawartych w tłuszczach zwierzęcych mają pozytywny wpływ  na organizm ludzki. Powodują obniżenie poziomu cholesterolu, zmniejszając w ten sposób ryzyko chorób serca i układu krążenia.

Dieta śródziemnomorska, której podstawowym składnikiem jest oliwa z oliwek, zawiera także duże ilości kwasu oleinowego, kwas ten powoduje spadek zachorowań na astmę i alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa.

Oliwa z oliwek jest bogata w witaminy A, E, D, K.

Pomaga przy stwardnieniu tętnic, kamicy żółciowej, nieżycie i owrzodzeniu żołądka oraz w zaparciach, a także zapobiega tworzeniu się wolnych rodników.

U osób palących, wypicie niewielkiej dawki oliwy lub płukanie ją jamy ustnej powoduje oczyszczenie zalegających złogów nikotynowych.

Wspaniale oczyszcza i reguluje procesy trawienia. Spowalnia procesy starzenia oraz doskonale wpływa na wzrost kości u dzieci.

Przeciwdziała zakrzepom. Powinna być stosowana przez osoby chore na cukrzycę - doskonale asymiluje cukry i wyrównuje ich poziom we krwi. Oliwa z oliwek nie zawiera soli.

 

Oliwa w kosmetyce:

Oliwa z oliwek daje doskonałe rezultaty stosowana jako kosmetyk. Smarowanie skóry oliwą nadaje zdrowy, promienny wygląd, spowalnia proces starzenia i powstawania zmarszczek. Jest naturalnym filtrem UV, chroniąc skórę przed szkodliwymi skutkami opalania.

Oliwa z oliwek zawiera również cenną witaminę F, czyli jeden ze składników bariery chroniącej skórę przed utratą wilgoci. Działa na skórę kojąco, wzmacnia jej naturalną odporność, zabezpiecza ją przed odwodnieniem, a także likwiduje szorstkość skóry. Dla osób z suchą skórą w celu jej natłuszczenia zaleca się kąpiele z dodatkiem kilku łyżek oliwy.